2

Jak najlepiej oszczędzać pieniądze w Banku ?

Najlepiej oszczędzać pieniądze w jednej z dwóch najpopularniejszych ofert produktowych banków. Przedstawiamy najważniejsze zalety i wady Lokat bankowych i Kont oszczędnościowych oferowanych przez różne banki. Są to dwa najbezpieczniejsze na świecie produkty inwestycyjne. Inwestując pieniądze w wyżej wymienione produkty bankowe mamy pewność, że są one w najbezpieczniejszych rękach na świecie. Jest tak, ponieważ nawet gdy bank zbankrutuje to i tak mamy gwarancje ich odzyskania w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.

Lokaty promocyjne kuszą wysokim oprocentowaniem

Najkorzystniejsze lokaty bankowe zawierają zwykle pewne haczyki, takie jak np. ograniczona długość i kwota. Są one najwyżej oprocentowane, lecz są też przeznaczone dla nowych klientów lub na nowe środki. Banki zachęcając w ten sposób do założenia lokaty „łowią” sobie nowych klientów. Zazwyczaj jest też wymóg otwarcia konta w danym banku. Jest duże prawdopodobieństwo, że klient po poświęceniu czasu na otworzenie konta i założenie lokaty zostanie w tym banku i będzie korzystał z pozostałych produktów bankowych zasilając w ten sposób grono klientów banku. 

Lokaty bez haczyków dla wysokich kwot i starych klientów

Na stronie przedstawiającej Ranking lokat bez haczyków przedstawione są lokaty bez żadnych przykrych niespodzianek. Każdy klient może założyć taką lokatę na przedstawiony okres i na dowolnie wysoką kwotę. Jedynie limit minimalnej kwoty występuje. Ale przy inwestycji w lokaty nie opłaca się inwestować w małe kwoty takie jak np. 100 zł, ponieważ zysk w takim przypadku będzie również skromny. Lokaty bankowe należą do najmniej ryzykownych inwestycji, lecz aby osiągać zysk na poziomie takim, aby z niego żyć, potrzebna jest bardzo wysoka kwota inwestycji, przekraczająca milion złotych.

Bezkonkurencyjna elastyczność wypłat z kont oszczędnościowych

Konta oszczędnościowe mają tą zaletę, że można z nich w każdej chwili wypłacić zgromadzony kapitał. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli wiemy, że pieniądze mogą być nam w każdej chwili potrzebne. W przypadku, gdy jesteśmy przekonani, że np. w ciągu dwóch najbliższych lat nie będziemy ich potrzebowali to wtedy lepsza będzie lokata bankowa. Ranking kont oszczędnościowych przedstawia konta z różnymi ograniczeniami. Najpopularniejszymi warunkami są wysokie oprocentowanie tylko przez pierwsze kilka miesięcy od założenia konta, czyli po pewnym okresie oprocentowanie wraca do normy. Warto sprawdzić jakie będzie docelowe oprocentowanie aby później nie żałować. Kolejna często stosowana praktyka banków to wysokie oprocentowanie przeznaczone tylko dla nowych środków. W praktyce oznacza to, że stare środki, które już raz były wysoko oprocentowane, będą niżej oprocentowane. Tylko pieniądze z nowych wpływów będą miały najwyższą stopę zwrotu.

Co zatem będzie lepsze ? Wszystko zależy od Twojej bieżącej sytuacji finansowej i Twoich planach na przyszłość. Po przeanalizowaniu swojej sytuacji materialnej i planach życiowych sam dojdziesz do wniosku jaki produkt bankowy będzie odpowiedni dla Ciebie. Podsumowując proponujemy wykorzystać wszystkie lokaty promocyjne, następnie wszystkie konta oszczędnościowe a na końcu wszystkie lokaty bez haczyków – w ten sposób osiągniemy maksymalną stopę zwrotu. Należy również pamiętać, że jeżeli żyjemy z kimś i mamy z tą osobę wspólnym majątek, to możemy korzystać dwa razy z każdej promocji, dotyczy to również męża i żony.

2 Comments

  1. Nie jestem za oszczedzaniem na kontach bankowym. Mam w tej chwili chyba cztery otwarte konta i w sumie nad zadnym nie panuje. Od stycznia dojdzie jeszcze konto z PPK ale to traktuje dlugoterminowo bo jednak nie oszczedzam na wyjazd do Stanów tylko na emeryture

  2. Różnie to bywa z tymi oszczędnościami.Ale ostatnio zainteresował mnie ten nowy program oszczędzania na emeryturę ppk. To może być całkiem fajna perspektywa na przyszłość. Zresztą to już w wielu państwach działa. Więc myślę że i u nas się sprawdzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *