0

Lokata Happy Idea Bank Opinie

Lokata Happy już od dłuższego czasu cieszy się niezmiennie dużą popularnością, a jest tak przede wszystkim dlatego, że można na niej najwięcej zarobić spośród wszystkich lokat bankowych i kont oszczędnościowych. 

Na Lokacie Happy można mianowicie zarobić aż 3,80 % w skali roku na okres 3 miesięcy i to aż do kwoty 20.000 zł. Jest to zdecydowanie rekordowe oprocentowanie i rekordowo wysoka kwota jak na tak wysoko oprocentowaną lokatę. Trzeba jednak pamiętać, że lokatę tą może jedna osoba założyć tylko raz i to tylko taka osoba, która nigdy nie była klientem Idea Banku. Warto wspomnieć, że dotyczy to jednej osoby, tak więc żona lub mąż jak najbardziej może założyć drugą taką lokatę.

Bardzo ważną zaletą jest fakt, że można tą lokatę w każdej chwili zerwać nie tracąc przy tym zgromadzonych odsetek. Jeżeli pieniądze będą ci nagle potrzebne, po prostu zerwij ją. Otrzymasz wtedy wszystkie dotychczas naliczone odsetki według oprocentowania 3,80 % w skali roku. Trzeba jednak pamiętać, że już drugi raz nie założymy lokaty na tak wysoki procent w Idea Banku.

Jeżeli chodzi o sprawność działania banku to osobiście nie zauważyłem problemów, wszystko poszło sprawnie i szybko i pieniądze zostały wypłacone w terminie. Warto jednak wspomnieć, że lokata automatycznie się odnawia, dlatego aby wyłączyć automatyczne odnawianie i podać numer konta do wypłaty należy zadzwonić lub przyjść osobiście do oddziału. Ja skorzystałem z tej telefonicznej opcji i wszystko poszło sprawnie. Przez telefon podałem numer konta, na który miały wrócić moje pieniądze. Przyszły na to konto dokładnie w ten sam dzień, kiedy lokata się skończyła, a więc nie było przeciągania do następnego dnia.

Dużym plusem lokaty jest fakt, że nie trzeba zakładać dodatkowego konta bankowego w Idea Banku aby móc ją założyć. Wystarczy tylko założyć lokatę przez internet. Podsumowując Lokata Happy jak sama nazwa wskazuje jak najbardziej mnie uszczęśliwiła. A jakie wy mieliście doświadczenia z tą lokatą ? Zapraszam do dodawania opinii. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *