Najlepsze Konto ROR

Konto potrzebne do otrzymywania pensji

Konta osobiste to najbardziej popularne konta bankowe ze wszystkich dostępnych na rynku. Praktycznie każda osoba potrzebuje takie konto aby móc swobodnie korzystać z dobrodziejstw świata i znacznie ułatwiać sobie jakiekolwiek czynności życiowe. Jedną z najważniejszych motywacji do założenia konta ROR czy Rachunku Oszczędnościowego-Rozliczeniowego jest otrzymywanie wynagrodzenia na to konto. Większość pracodawców wymaga podania numeru konta podczas podpisywania umowy.

Nie stój w kolejce na poczcie

Natomiast w drugą stronę, czyli do wykonania przelewów wychodzących jest ono również bardzo potrzebne. Oczywiście możemy za każdym razem, gdy chcemy wykonać przelew udać się na pocztę i stać w kolejce, blokując przy tym całą placówkę pocztową komuś kto chce tylko wysłać lub odebrać jeden list. Ale nie dość że pochłania to dużo czasu, jest męczące, to również utrudnia życie pozostałym klientom poczty. A przelewów musimy w naszym życiu wykonywać mnóstwo, chociażby za rachunki za prąd, internet, telefon, wodę, ogrzewanie, czynsz, ratę kredytu czy zakupy przez internet, rezerwację biletu lotniczego lub hotelu. Do tego coraz popularniejsze stają się płatności kartą lub telefonem, a wręcz w wielu miejscach już dziś nie można płacić gotówką. A jak wiadomo karta płatnicza musi być powiązana z kontem bankowym. 

Jakie konto osobiste wybrać ?

Wybierając konto ROR należy kierować się przede wszystkim brakiem opłat za prowadzenie konta, za przelewy wychodzące, za posiadanie karty płatniczej oraz darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce. Jeżeli jest to niemożliwe to chociaż wybrać takie konto, w którym te opłaty są jak najmniejsze. Idealnie byłoby powiązanie takiego konta osobistego z wysoko oprocentowanym kontem oszczędnościowym w tym samym banku, aby można było między tymi kontami wykonywać szybkie i darmowe przelewy i zarządzać swoimi pieniędzmi z jednej platformy bankowej, co znacząco ułatwi życie.