Najlepsze Lokaty Na Rynku

Lokaty od zawsze były najbezpieczniejszą formą inwestycji kapitału. Jeżeli nie zamierzamy zamrażać pieniędzy w inne również bezpieczne formy inwestycyjne takie jak nieruchomości lub złoto, to warto wybrać lokaty. Aby odzyskać pieniądze zainwestowane w nieruchomości, trzeba je najpierw sprzedać, co może trwać bardzo długo. Tak samo w przypadku złota aby sprzedać w korzystnej cenie możliwy jest długi okres czasu, gdyż kurs złota raz spada, a raz rośnie. Lokatę bankową można w każdej chwili zerwać i odzyskać wpłacone środki pieniężne, lecz w wypadku wcześniejszej wypłaty środków musimy pogodzić się z utratą naliczonych odsetek, ponieważ kapitalizacja zazwyczaj następuje w dniu zakończenia lokaty. Alternatywą dla lokat bankowych są konta oszczędnościowe przedstawione na naszej stronie. Ich zaletą jest fakt, że każdego dnia można wypłacać dowolną ilość pieniędzy bez utraty odsetek.

Poniżej przedstawione są Lokaty bankowe terminowe o promocyjnym najwyższym stałym oprocentowaniu z możliwymi ograniczeniami i warunkami do obowiązkowego spełnienia, takie jak ograniczona długość lokaty, maksymalna ilość lokat, minimalna lub maksymalna kwota lokaty oraz bycie nowym klientem lub wpłacenie nowych środków pieniężnych – szczegółowe informacje znajdują się na stronie lokaty. Wszystkie Lokaty promocyjne monitorowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty 100 000 euro przypadającej na jeden bank, co oznacza, że nie ma ryzyka utraty kapitału wraz z naliczonymi odsetkami. Najlepsze lokaty bankowe na różne okresy bez dodatkowych warunków i ograniczeń przedstawione są na stronie Ranking Lokat Terminowych.

Wszystkie Lokaty monitorowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty 100 000 euro przypadającej na jeden bank, co oznacza, że nie ma ryzyka utraty kapitału wraz z naliczonymi odsetkami.

POMOC PRZY WYBORZE LOKATY

1. Zadecyduj na jaką kwotę zamierzasz założyć lokatę

Zostaw pewną sumę na twoim koncie bankowym, jeżeli uważasz, że będzie Ci potrzebna na bieżące wydatki. Przemyśl dokładnie, czy nie planujesz jakiegoś wyjazdu, remontu lub zakupu.

2. Zadecyduj na jaki okres czasu zamierzasz założyć lokatę

Ustal taki okres, aby nie powstał taki moment, w którym  będziesz potrzebował pieniądzy przed samym końcem trwania lokaty. Jeżeli zerwiesz lokatę przed samym końcem, utracisz wszystkie dotychczas naliczone odsetki.

3. Wybierz najwyżej oprocentowaną lokatę jaką znajdziesz

Patrz najpierw na oprocentowanie, a potem na pozostałe warunki.

4. Oblicz kalkulatorem ile będziesz miał zysku z lokaty

Wystarczy pomnożyć kwotę inwestycji przez procent lokaty. Otrzymasz w ten sposób zysk z lokaty w skali roku. Jeżeli założysz lokatę na pół roku, to dzielisz tą kwotę przez 2, jeżeli zakładasz lokatę na 3 miesiące, to dzielisz tą kwotę przez 4, itd. Pamiętaj, żeby od zysku odjąć 19% podatku belki, który zostanie przez bank automatycznie pobrany. Możesz również skorzystać z Kalkulatora Lokat na stronie.

5. Załóż lokatę i wpłać pieniądze

Postępuj według instrukcji na stronie banku.

6. Ciesz się bezpiecznym, wysokim i stabilnym zyskiem