Najlepsze Konta Osobiste, Ranking ROR – Sierpień 2020

Poniżej przedstawione są najlepsze ROR z najwyższymi premiami. Ranking przedstawia konta ROR kolejno według wielkości bonusu otrzymywanego za samo otwarcie konta lub wykonanie kilka prostych czynności transakcyjnych – szczegółowe informacje znajdują się na stronie konta. Wszystkie konta osobiste z rankingu monitorowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (lub zagraniczny odpowiednik) do kwoty 100 000 euro przypadającej na jeden bank, co oznacza, że do równowartości tej kwoty nie ma ryzyka utraty kapitału wraz z naliczonymi odsetkami.

BankPremiaProwadzenieKartaPrzelewyBankomaty
Bank Pekao
szczegóły
1506zł lub 0zł
przy wpływie
500zł/mc
0zł0zł0zł
mBank
szczegóły
1400zł7zł lub 0zł
przy jednej
płatności
kartą/mc
0zł2,5zł lub
0zł pow. 100zł

Czy każdy musi posiadać rachunek ROR ?

Konta osobiste to najbardziej popularne konta bankowe ze wszystkich dostępnych na rynku. Praktycznie każda osoba potrzebuje takie konto aby móc swobodnie korzystać z dobrodziejstw świata i znacznie ułatwiać sobie jakiekolwiek czynności życiowe. Jedną z najważniejszych motywacji do założenia ROR czyli Rachunku Oszczędnościowego-Rozliczeniowego jest otrzymywanie wynagrodzenia na to konto. Większość pracodawców wymaga podania numeru konta podczas podpisywania umowy. Natomiast w drugą stronę, czyli do wykonania przelewów wychodzących jest ono również bardzo potrzebne. Oczywiście możemy za każdym razem, gdy chcemy wykonać przelew udać się na pocztę i stać w kolejce, blokując przy tym całą placówkę pocztową komuś kto chce tylko wysłać lub odebrać jeden list. Ale nie dość że pochłania to dużo czasu, jest męczące, to również utrudnia życie pozostałym klientom poczty. A przelewów musimy w naszym życiu wykonywać mnóstwo, chociażby za rachunki za prąd, internet, telefon, wodę, ogrzewanie, czynsz, ratę kredytu czy zakupy przez internet, rezerwację biletu lotniczego lub hotelu. Do tego coraz popularniejsze stają się płatności kartą lub telefonem, a wręcz w wielu miejscach już dziś nie można płacić gotówką. A jak wiadomo karta płatnicza musi być powiązana z kontem bankowym. 

Bezpiecznie przechowywany majątek

Bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem przyczyniającym się do chęci posiadania rachunku osobistego. Nigdzie indziej pieniądze nie są tak bezpieczne jak w banku. Kradzież, napad, pożar lub powódź nie zagrożą pieniądzom przechowywanym w bankach. Nawet bankructwo banku uchroni nas przed utratą naszego majątku, zakładając że posiadamy nie więcej niż równowartość 100 000 euro w jednym banku, gdyż do takiej kwoty chroniony jest kapitał przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku posiadanej większej sumy pieniężnej niż równowartości 100 000 euro, można zatem założyć rachunki bankowe w kilku różnych bankach, aby środki pieniężne były w 100% bezpieczne.

Gdzie najlepiej założyć konta ROR ?

Chyba dla każdego w przypadku posiadania konta bankowego osobistego najważniejszym czynnikiem są opłaty za jego prowadzenie. Dotyczy to zarówno opłaty za przelewy, karty jak i wypłaty z bankomatów. To co najistotniejsze zależy przede wszystkim od charakteru osoby, czym się zajmuje, czy dużo pordróżuje, czy lubi płacić gotówką lub czy posiada dużo oszczędności czy jest osobą lubiącą się bardziej zadłużać – jest tak, ponieważ posiadając konto w danym banku dużo łatwiej jest założyć lokatę lub wziąć kredyt w tym samym banku. Zdecydowanie ułatwia i skraca to całą procedurę, gdyż bank posiada już wszystkie dane. Dla osoby dużo podróżującej, duże znaczenie będą miały opłaty za przewalutowanie, płatności kartą za granicą i wypłaty z zagranicznych bankomatów. Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność banku, czyli panel internetowy lub aplikacja mobilna działająca szybko i sprawnie, nie zacinająca się. Dla lubiących osobiste wizyty znaczenie ma również bliskość placówki od domu. Dużym plusem są premie oferowane przez banki, które umożliwiają szybki i łatwy zarobek. W naszym rankingu najlepszych ROR przedstawiamy wszystkie najnowsze promocje z najwyższymi obecnie premiami za założenie i aktywne korzystanie z konta.

Premia za otwarcie konta osobistego

Wiele banków aby przyciągnąć nowych klientów oferuje premię za samo założenie konta lub za wykonanie różnych czynności, takich jak miesięczne wpływy, przelewy lub płatności. Dlatego należy zapoznać się z regulaminem promocji i sprawdzić czy jest się w stanie spełnić te warunki. W dużej mierze są to jednak bardzo proste czynności, z którymi nikt nie powinien mieć problemów. Bank ma nadzieje, że klient zostanie na dłużej i się nie myli, gdyż klienci często z braku czasu poszukiwania nowego banku, po prostu zostają lub zostają dlatego że np. podali numer konta swojemu pracodawcy i nie chcą szefowi zawracać głowy zmianą numeru konta do przelewów za zapłatę wynagrodzenia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pożegnać się z bankiem zaraz po otrzymaniu premii. Warto jednak zapoznać się warunkami zamknięcia konta, gdyż nie każdemu na ręke jest udawanie się do placówki w celu zamknięcia konta. Zazwyczaj jednak procedura zamknięcia konta przebiega szybko i sprawnie, często też przez internet lub telefonicznie.