Ranking Kont Osobistych – Lipiec 2024

🕓 Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2024 09:07:29

BankBonusWarunki
mBank530 zł- wpływ 1000 zł/mc
- min. 8 płatności/mc kartą lub blikiem
- otwarcie konta na selfie lub e-dowód
- otwarcie konta dla dziecka
Bank Millennium500 zł- wpływ 1000 zł/mc
- 5 płatność/mc kartą min. 500 zł
Alior Bank500 zł- zgody marketing
- założenie konta przez Video Selfie
- 5 płatność/mc kartą lub blikiem
- wpływ 1000 zł/mc
Bank Pekao200 zł- min. 5 płatności/mc kartą lub apką PeoPay

Powyżej przedstawione są najlepsze ROR na miesiąc lipiec 2024 z najwyższymi możliwymi do otrzymania premiami. Ranking przedstawia konta ROR kolejno według wielkości bonusu otrzymywanego za samo otwarcie konta lub wykonanie kilka prostych czynności transakcyjnych – szczegółowe informacje znajdują się na stronie konta. Wszystkie konta osobiste z rankingu monitorowane są przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (lub zagraniczny odpowiednik) do kwoty 100 000 euro przypadającej na jeden bank, co oznacza, że do równowartości tej kwoty nie ma ryzyka utraty kapitału wraz z naliczonymi odsetkami. Tabela przedstawia kolumny według kolejności: nazwa banku, maksymalna wysokość premii, warunki do spełnienia.

Czy każdy musi posiadać rachunek ROR ?

Konta osobiste to najbardziej popularne konta bankowe ze wszystkich dostępnych na rynku. Praktycznie każda osoba potrzebuje takie konto aby móc swobodnie korzystać z dobrodziejstw świata i znacznie ułatwiać sobie jakiekolwiek czynności życiowe.

Jedną z najważniejszych motywacji do założenia ROR czyli Rachunku Oszczędnościowego-Rozliczeniowego jest otrzymywanie wynagrodzenia na to konto. Większość pracodawców wymaga podania numeru konta podczas podpisywania umowy.

Natomiast w drugą stronę, czyli do wykonania przelewów wychodzących jest ono również bardzo potrzebne. Oczywiście możemy za każdym razem, gdy chcemy wykonać przelew udać się na pocztę i stać w kolejce, blokując przy tym całą placówkę pocztową komuś kto chce tylko wysłać lub odebrać jeden list. Ale nie dość że pochłania to dużo czasu, jest męczące, to również utrudnia życie pozostałym klientom poczty. A przelewów musimy w naszym życiu wykonywać mnóstwo, chociażby za rachunki za prąd, internet, telefon, wodę, ogrzewanie, czynsz, ratę kredytu czy zakupy przez internet, rezerwację biletu lotniczego lub hotelu.

Do tego coraz popularniejsze stają się płatności kartą lub telefonem, a wręcz w wielu miejscach już dziś nie można płacić gotówką. A jak wiadomo karta płatnicza musi być powiązana z kontem bankowym. 

Bezpiecznie przechowywany majątek

Bezpieczeństwo jest najważniejszym czynnikiem przyczyniającym się do chęci posiadania rachunku osobistego. Nigdzie indziej pieniądze nie są tak bezpieczne jak w banku. Kradzież, napad, pożar lub powódź nie zagrożą pieniądzom przechowywanym w bankach.

Nawet bankructwo banku uchroni nas przed utratą naszego majątku, zakładając że posiadamy nie więcej niż równowartość 100 000 euro w jednym banku, gdyż do takiej kwoty chroniony jest kapitał przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jeżeli inwestor posiada np. 3 lokaty lub konta w 3 różnych bankach o wartości 100 000 euro w każdym banku, to łączna suma gwarantowana wynosi w związku z tym 300 000 euro. Pamiętać przy tym należy, że niektóre banki istnieją pod różnymi nazwami handlowymi. Zatem gwarancję do 100 000 euro mamy łącznie we wszystkich nazwach handlowych danego banku. Szczegóły przedstawia Lista podmiotów objętych gwarancjami BFG.

Idealne konto bankowe

Chyba dla każdego w przypadku posiadania konta bankowego osobistego najważniejszym czynnikiem są jak najniższe opłaty za jego prowadzenie. Dotyczy to zarówno opłat za przelewy, karty jak i wypłaty z bankomatów zarówno w kraju jak i za granicą w przypadku osób często wyjeżdżających.

To co najistotniejsze przy wyborze konta zależy przede wszystkim od charakteru osoby, czym się zajmuje, czy dużo pordróżuje, czy lubi płacić gotówką lub czy posiada dużo oszczędności czy jest osobą lubiącą się bardziej zadłużać – jest tak, ponieważ posiadając konto w danym banku dużo łatwiej jest założyć w nim lokatę lub wziąć kredyt. Zdecydowanie ułatwia i skraca to całą procedurę, gdyż bank posiada już wszystkie dane.

Dla osoby dużo podróżującej, duże znaczenie będą miały opłaty za przewalutowanie, płatności kartą za granicą i wypłaty z zagranicznych bankomatów. Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność banku, czyli panel internetowy lub aplikacja mobilna działająca szybko i sprawnie, nie zacinająca się. Dla lubiących osobiste wizyty znaczenie ma również bliskość placówki od domu.

Premie za otwarcie i korzystanie z kont osobistych

Dużym plusem są premie oferowane przez banki, które umożliwiają szybki i łatwy zarobek. W naszym rankingu najlepszych ROR przedstawiamy wszystkie najnowsze promocje z najwyższymi obecnie premiami za założenie i aktywne korzystanie z konta. Są to konta osobiste dużych i znanych banków, które poszukują nowych klientów.

Poprzez oferowanie różnych promocji, w ramach których banki oferują pieniądze za samo założenie i aktywne korzystanie z konta, pozyskują one wielu klientów, gdyż część klientów po otrzymaniu premii, zostaje z bankiem na dużej. A jak wiadomo, każdy klient to dla banku dodatkowy zysk, który z czasem zrównoważy wypłaconą premie. Zarobi on poprzez opłaty ponoszone przez klientów, takich jak opłaty za kartę, za prowadzenie rachunków, za przelewy, za wypłaty z bankomatów lub za prowizje i marże od udzielanych kredytów.